Чи має бути між пластинами випрямляча зазор? Це, мабуть, одні з найпоширеніших питань, що виникають у користувачів професійних прасок для випрямлення волосся. У цій статті ми намагатимемося дати відповідь.
Забігаючи наперед, відповідаємо: подібний метод перевірки прилягання пластин у корені неправильний, тому що не враховує пасмо волосся, яке завжди знаходиться між пластинами при їх випрямленні. Далі ми детально розглянемо конструкцію сучасного випрямляча та становище його пластин у різних ситуаціях.
Неправильне змикання пластин
Для прикладу (на малюнку 1А) зображено випрямляч, у якого пластини щільно замикаються одна з одною. Саме таким собі уявляють ідеальний варіант більшість покупців. І саме такий результат очікують побачити користувачі, які перевіряють випрямляч на змикання пластин таким чином.
На наступному зображенні (малюнок 1В) зображений той самий випрямляч, але вже при використанні. Пластини не торкаються один одного через волосся, які розташовуються між ними. А між пластинами утворився нерівномірний проміжок, який збільшується до зовнішнього краю. Такий випрямляч погано вирівнюватиме волосся через нерівномірний притиск і прогрівання пасма волосся. А це, у свою чергу, може призвести до пошкодження.
Правильне змикання пластин
На наступному варіанті (малюнок 2А) показаний реальний правильно спроектований професійний випрямляч. Зверніть увагу! У ньому половини корпусу та пластини розташовані на невеликому віддаленні один від одного. Якщо зімкнути такий випрямляч, між пластинами утворюється зазор, який збільшується вже до внутрішнього краю випрямляча. Саме таке прилягання пластин багато покупців помилково вважають дефектом.
Але це ж зсув половин корпусу забезпечує паралельне розташування пластин, коли між ними знаходиться волосся (малюнок 2В). У такому разі тиск на волосся та температура розподіляється рівномірно, забезпечуючи якісні результати вже при першому проході. В результаті волосся менше часу може піддаватися впливу високої температури і значно знизити їх механічне пошкодження.
Виняток із правила
Така конструкція і наявність зазору справедливо всім професійних випрямлячів, як із нерухомим кріпленням пластини, яке ми розглянули раніше (малюнку 2), і з рухомим кріпленням пластин (рисунок 3). З тією різницею, що у випрямлячах з рухомими пружними кріпленнями, пластини можуть відхилятися на 2-3 мм, створюючи враження що правильний зазор між пластинами значно менше або відсутній зовсім.
Сподіваємося, ми дали відповідь на часте запитання і розвіяли одну з помилок! Турбота про здоров'я та красу вашого волосся, як і втілення найсміливіших ідей професійних стилістів та перукарів є одними з найважливіших наших завдань!